АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи

Читайте также:
  1. I.ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. III. Виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення
  3. III. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ .
  4. III. Хід роботи
  5. III. Хід роботи
  6. IV Розділ. Тести на Нью-Йоркську Конвенцію про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень
  7. IV. Методичні матеріали до семінарських, лабораторних і практичних занять.
  8. V. ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
  9. VI. Методичні вказівки щодо виконання індивідуальних завдань.
  10. VІ. Виконання практичної роботи. Інструктаж з техніки безпеки.
  11. Автоматизація виконання обчислень
  12. Агентський договір: зміст, виконання та припинення

 

Пускачі ручного керування застосовуються для управління і захисту електродвигунів малої потужності, а також кабельних мереж, невеликої довжини.

 

5.1. Для захисту від струмів короткого замикання і значних перевантажень застосовують плавкі запобіжники і реле максимального струму. Конструкція плавкого запобіжника показана на рис.3.1,а.

Під дією більших струмів перегоряє плавка вставка, викликаючи дугу усередині фібрової трубки і підвищення температури, що сприяє виділенню великої кількості газів із внутрішньої поверхні трубки, створюючи високий тиск, сприяючий швидкому гасінню дуги.

Пристрій максимального реле показане на рис. 3.1б, У розрив силової фази встановлюється котушка 3, насаджена на нерухомий сердечник 4, пов'язаний з рухливим якорем 2. При аварійному режимі в котушці діє великий струм, що створює великий магнітний потік, що притягає якір, що механічно пов'язаний з ударником I, впливаючий на механізм вільного розчіплювання.

Величина струму спрацьовування максимального розчеплення регулюється натяжним пристроєм 6 пружини 7. Для перевірки захисту непрямим методом на магнітопроводі деяких реле влаштовують перевірочну обмотку 5, що має велику кількість витків і здатну викликати спрацьовування реле при подачі на неї лінійної напруги мережі. Крім зазначених реле прямої дії (що діють безпосередньо на механізм вільного розчіплювання), існують реле непрямої дії, при спрацьовуванні яких якір замикає або розмикає відповідні контакти, що включають у ланцюг керування.

Захист від перевантаження може бути виконано за допомогою максимально струмових реле зі сповільнювачем (для відстроювання від короткочасних перевантажень, наприклад при пуску двигунів) або теплових реле.

Біметалічне теплове реле показане на рис. 3.1Основна частина його біметалічна пластинка 2, закріплена на стійці 3 і поміщена в нагрівач 1, що включено послідовно в силовий ланцюг.

При тривалому перевантаженні біметалічна пластинка, нагріваючись вигибається нагору, звільняючи важіль 5, що під дією пружини 4 розмикає контакти 6, що включено у ланцюг керування. Після охолодження пластинка повертається у вихідне положення, але контакти реле можуть бути замкнуті тільки вручну - натисканням кнопки повернення 7. Виготовляються також теплові реле прямої дії, у яких біметалічна пластинка впливає безпосередньо на механізм вільного розчіплювання, роблячи відключення контактної системи при перевантаженні.

Мінімальний і нульовий захисти відповідно служать для відключення комутаційного апарата при зниженні напруги в мережі до 60-70% і його зникненні. Виконуються за допомогою реле напруги прямої або непрямої дії з відповідної уставкою. Зниження напруги небезпечно у зв'язку зі збільшенням струму двигунів при постійному моменті, зникненні напруги саме по собі небезпеки не представляє, але може виникнути аварійна ситуація при повторній подачі напруги, якщо двигуни гірничих машин не будуть відключені від мережі.

 

 

 

 

Рис. 3.1

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)