АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Фіскальна політика, що спрямована на пропонування

Читайте также:
  1. Автоматична фіскальна політика.
  2. Автоматична фіскальна політика.
  3. Автоматична фіскальна політика. Автоматичні чисті податки як вмонтовані стабілізатори.
  4. Грошово-кредитна політика, її цілі та інструменти
  5. Дискретна фіскальна політика. Стимулювальна і стримуюча фіскальна політика.
  6. Дискреційна і недискреційна фіскальна політика.
  7. Дискреційна фіскальна політика.
  8. Дискреційна фіскальна політика.
  9. Дискреційна фіскальна політика. Мультиплікатор витрат і податків. Вплив фіскальних інструментів на ВВП і державний бюджет.
  10. Інфляція та її види. Інфляції пропонування і попиту.
  11. Кредитно – грошова (монетарна) політика, мета, види та засоби.
  12. Кредитно – грошова (монетарна) політика, мета, види та засоби.

Відомо, що фіскальна політика - особливо зміни податків - здатна змінювати сукупну пропозицію і впливати на зміни, які вона може викликати у співвідношенні рівень цін - реальне виробництво.

Сукупний попит та сукупна пропозиція становлять відповідно AD1 i AS2, визначають рівноважний випуск Y1 та загальний рівень цін Р1. Якщо рівень безробіття, який відповідає випуску в точці Y1, є далеким від природного, уряд може здійснити заходи стимулюючої фіскальної політики шляхом зменшення фіскальної політики шляхом зменшення податків. Зменшення податків, з одного боку, збільшить споживання і відповідно сукупний попит з AD1 до AD2, з іншого – збільшить заощадження й інвестиції та їх прибутковість. Зазначені ефекти на графіку моделі AD-AS можна відобразити переміщення AD1 в положення AD2 і в положення AS2, що відповідає збільшенню реальних обсягів виробництва з Y1 до Y2 при незначному зростанні рівня цін від Р1 до Р2.

 

Наслідки стимулювальної податкової політики для держ бюджету. Крива Лаффера.

Крива Лаффера є геометричним місцем точок, кожна з яких демонструє можливий варіант поєднання ставок оподаткування і обсягів бюджетних надходжень.

Крива Лаффера відображає зв'язок між змінами податкової ставки t і надходженнями до держ бюджету bud. Оскільки бюджетні надходження залежать не тільки від ставки оподаткування, але й від доходу, то функція бюджету має вигляд Bud=f(t,Y)

Точка А є екстремумом функції і відповідає умові:

dBud/dt=0

Крива Лаффера (ВАС) свідчить на користь зменшення податків. Наприклад, перехід від податкової ставки tb до ставки tq, означатиме скорочення надходжень до бюджету, але в довготривалому часі збільшаться чисті доходи і зростуть заощадження. Це спричинить збільшення інвестицій, зростання виробництва, зайнятості, а отже і збільшення доходів, які є базою оподаткування.

Основна ідея Лаффера полягає в тому, що за умови зростання податкової ставки від нуля до 100 % податкові надходження спочатку збільшуються від нуля до певної максимальної величини, а потім зменшуються знову до нуля.



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)