АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

При аускультації над зоною випоту виявляється бронхіальне дихання, чітка бронхофонія. Шум тертя плеври вислуховується тільки напочатку появи ексудату та при його розсмоктуванні

Читайте также:
  1. D. Розпустити джгут до моменту появи кровотечі і накласти його нижче попереднього місця
  2. Виберіть тільки одну правильну відповідь.
  3. ЕКСУДАТИВНІ (СЕРОЗНІ, СЕРОЗНО-ФІБРІНОЗНІ) ПЛЕВРИТИ J 90
  4. И такое учреждение появилось. Было изобретено государство. 1 страница
  5. И такое учреждение появилось. Было изобретено государство. 2 страница
  6. И такое учреждение появилось. Было изобретено государство. 3 страница
  7. И такое учреждение появилось. Было изобретено государство. 4 страница
  8. И такое учреждение появилось. Было изобретено государство. 5 страница
  9. И такое учреждение появилось. Было изобретено государство. 6 страница
  10. И такое учреждение появилось. Было изобретено государство. 7 страница
  11. Основна причина спр. – тертя.
  12. Появившись на свет, брэнд, чтобы выжить, нуждается в рекламе

УСКЛАДНЕННЯ ПНЕВМОНІЇ

Плеврит - запальне захворювання плеври інфекційної та неінфекційної етіології з відкладенням на ній фібрину або з випотом у плевральну порожнину.

В залежності від характеру запальних змін плеври вирізняють сухі (фібринозні) ексудативні (серозні, серо­зно-фібринозні, гнійні, геморагічні) плеврити.

Перебіг: гострий, затяжний (тривалий).

Локалізація: обмежений (міжчастковий, базальний), дифузний (тотальний) плеврит.

Тяжкість перебігу плевриту: легкий, середньої тяжкості, тяжкий.

Фібринозним плевритом хворіють переважно діти старшого віку. Клінічні прояви та діагностичні критерії сухого плевриту:

· загальна інтоксикація,

· фебрильна чи субфебрильна температура, пітливість,

· біль у різних частинах грудної клітини та живота, що посилюється при диханні, кашлі, різких рухах, гучній розмові, нахилі тулуба в здорову сторону, при надавлюванні на міжреберні проміжки,

· вимушене положення дитини на боці враженої плеври,

· часте дихання, задишка, гіпоксія,

· зменшення екскурсії дихальних рухів нижнього краю легень,

· шум тертя плеври на фоні послабленого дихання.

· Рентгенологічні критерії: неповне розкриття реберно-діафрагмального синусу, верхні контури діафрагми мо­жуть набувати зубчатого окреслення.

· При фібринозному плевриті в крові виявляється помірний лейкоцитоз - 9x109 - 12х109/л, зсув лейкоцитар­ної формули вліво до паличкоядерних та сегментоядерних нейтрофілів в поєднанні з лімфопенією, а також моно-цитозом, відмічається прискорення ШОЕ.

· На протеінограмі, проведеній в гострий період, виявляється зниження альбуміно - глобулінового коефіцієнту.

Клініка ексудативного плевриту: підвищується температура до 38-39°С, з'являється болючий сухий кашель, біль у боці. В період накопичення у плевральній порожнині ексудату діти лежать на хворому боці чи знаходяться у виму­шеному сидячому положенні. Це зменшує больові відчуття. Спостерігається виражений цианоз, задишка, тахікардія, холодний піт та запальна слабкість, відставанння хворої половини грудної клітини при глибокому ди­ханні, виражена асиметрія її за рахунок збільшення об'єму ураженої сторони, збільшення передньозаднього розміру грудної клітини,

У дітей раннього віку помітні згладженість, розширення та навіть вибухання міжреберних проміжків, пастозність м'яких тканин, болючість при натискуванні на грудну клітину на стороні ексудату, там же нерідко розширені шкірні вени, згладжені над- і підключичні впадини.

Правобічні плевральні випоти відтісняють до низу діафрагму та печінку. При лівобічних плевритах ексудат за­повнює напвімісяцевий простір Траубе зверху обмежений нижнім краєм легень, зліва - селезінкою, справа - лівим краєм печінки, де відмічається скорочення перкуторного тону. Внаслідок різного рівня від'ємного внутрішньоплеврального тиску рідина розміщується у вигляді лінії Елліса-Дамуазо-Соколова, що являє собою параболу, верхня межа котрої від задньої аксилярної лінії поступово зни­жується у напрямку хребта і до бокової передньої поверхні грудної клітини. При перкусії на місці значного випоту відмічається абсолютно тупий звук, а над ним тимпанічний (зона Шкоди).

При аускультації над зоною випоту виявляється бронхіальне дихання, чітка бронхофонія. Шум тертя плеври вислуховується тільки напочатку появи ексудату та при його розсмоктуванні.

Картина крові при ексудативних плевритах малоспецифічна. Виявляється гіпохромна анемія, помірний лей­коцитоз, нейтрофільоз зі зсувом ядерних елементів вліво, лімфопенія, еозинопенія, моноцитоз чи моноцитопенія, прискорення ШОЕ.

Рентгенологічне дослідження. В прямій проекції гомогенне густе затемнення нижньої частини легені з типо­вим рівнем ексудату, верхня межа котрого увігнута та йде зверху вниз медіально, збігаючися з лінією Елліса-Да­муазо-Соколова. В залежності від локалізації ексудату виділяють міжчастковий плеврит (інтерлобіт), базальний (діафрагмальний) плеврит, медіастинальний плеврит, дифузний (тотальний) плеврит.


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)