АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Біологічні препарати і стимулятори росту рослин

Читайте также:
  1. A. росту заболеваемости людей раком кожи
  2. Адміністративні проступки за Кодексом України про адміністративні правопорушення
  3. Анатомо-структурні зміни рослин в умовах засолення
  4. Батьківська форма Кількість рослин, тис. шт./га
  5. Водний режим рослин на засолених ґрунтах
  6. Вплив зовнішніх умов на ріст рослин. Добова та річна періодичність росту рослин.
  7. Геліостійкість рослин
  8. Загальний огляд природи України: кордони, розміри території, рельєф, корисні копалини, клімат, водні об’єкти, рослини, тварини.
  9. Загальні відомості про збудників хвороб рослин
  10. Загальні закономірності радіобіологічних реакцій рослинного організму
  11. Класифікація ґрунтів за ступенем і якістю засолення в зв'язку із солестійкістю рослин

З метою оптимізації азотного та фосфатного живлення рослин передбачено розширити створення і застосування мікробіологічних препаратів. Основна їх функція - регулювання ґрунтової мікрофлори, завдяки різкому збільшенню числа корисних форм мікроорганізмів і оптимізації їх взаємодії з рослинами в окремих агрофітоценозах. Найперспективнішими у цьому напрямі є застосування біопрепаратів азотфіксувальних і фосфатмобілізувальних мікроорганізмів: ризоторфін, нітрагін, ризобофіт, азотобактерин, діазофіт. азоризин, діазобактерин, флавобактерин, ризоентерин, клепс, фосфобактерин. альбобактерин, біоторф'яне добриво.

Крім біопрепаратів для оптимізації живлення рослин розроблено препарати для захисту їх від хвороб, шкідників і бур'янів (біофунгіциди, біоінсектициди, біогербіциди).

На перспективу передбачається:

• поступова заміна технічного азоту на біологічний;

• покращання фосфатного режиму ґрунтів за рахунок нових видів
фосфатмобілізівних біопрепаратів;

• створення сучасних біопрепаратів для вирішення проблем мікробної
реабілітації ґрунтів, забруднених важкими металами, нафтою та іншими
забруднювачами;

• розроблення біопрепаратів комплексної дії.

Розроблення та впровадження у практику біологічних препаратів комплексної дії дасть можливість істотно активізувати процеси азотфіксації і мобілізації фосфору у кореневій зоні рослин, завдяки активізації розвитку аборигенної мікрофлори.

Необхідним елементом технологій виробництва продукції рослинництва є виробництво і застосування гуматвмісних біостимуляторів росту рослин. Гуматам притаманні усі позитивні властивості ґрунтових гумусових речовин як біополімерів: висока ємність катіонного та аніонного обміну, хелатоутворююча здатність та здатність до стимулювання захисних функцій і взаємодії з ґрунтовими ферментами, вітамінами та іншими речовинами.

Основним завданням є створення комерційних підприємств для виробництва і застосування стимуляторів росту рослин.

Використання біостимуляторів росту рослин сприяє збільшенню урожайності культур, підвищенню якості продукції, посиленню імунітету у рослин, підвищенню морозо- та посухостійкості рослин.

На вітчизняному ринку поширені гуматні добрива «Вермістим», «Гумісол» та «Гуміом» (ТОВ Агрофірма «Гермес»), які конкурують з гуматними препаратами польського і російського виробництва. В Україні є необхідна сировина і можливості для розвитку власної промисловості - для виробництва біостимуляторів на гуматній основі за умови інвестиційної підтримки.

Набувають поширення рістстимулюючі речовини, виготовлені на органічній основі (витяжки з коренів женьшеню та інших лікарських рослин), такі як «Емістим-С», «Агростимулін» та інші виробництва ТОВ «Високий урожай». Біостимулятори росту є складовою частиною відновлювальної системи удобрення, адже їх виробництво можливе у перспективі на відновлюваних органічних ресурсах.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)