АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Теоретико-пізнавальна функція соціології

Читайте также:
  1. Ваша допоміжна функція
  2. Виникнення і розвиток економічної соціології
  3. Відзначимо наступні основні функції політичної соціології як навчальної дисципліни: світоглядну, пізнавальну, виховну, практично-політичну.
  4. Електоральні дослідження в соціології політики
  5. Закони і категорії соціології
  6. Законодавча функція Верховної Ради України
  7. І предмет соціології політики
  8. Історія соціології
  9. Історія становлення соціології конфлікту
  10. Історія становлення та сучасні дослідницькі перспективи соціології політики
  11. Категорії соціології праці та зайнятості
  12. Категорії соціології.

Соціологія – суспільне явище, а отже, їй притаманні риси суспільства, в якому вона розвивається. Поруч із цим вона впливає на суспільство, змінюючи його. Соціологія залежить від процесів, що відбуваються у суспільстві, а отже, й виконує низку важливих функцій, спрямованих на вивчення та вдосконалення суспільства. В сучасному українському суспільстві можна виділити 3 основні функції соціології(практично-політична, громадянська та теоретико-пізнавальна) Кожна з цих ф-цій має певні завдання(положення), які її конкретизують.
Теоретико-пізнавальна функція полягає у тому, що соціологія накопичує теоретичне знання щодо структури та функціонування суспільства та окремих його елементів.Складовою теоретико-пізнавальн. функції є прогностична функція, що має на меті формувати варіанти подальшого розвитку суспільства завдяки соціологічного аналізу минулого суспільства.Ще однією «підфункцією» теоретико-пізнав. функції можна назвати соціальну критику, яку сучасний америк.соціолог Є.Гідденс вбачає як основну роль соціології у сучасному суспільстві. Соціальна критика являє собою критичний аналіз вже існуючих теорій суспільства та критичну оцінку суспільства і його явищ. З точки зору соціальної критики соціолог має не тільки спостерігати та описувати процеси, що відбуваються у суспільстві, а й бути активним учасником реформування цих процесів.

 

Практично-політична функція соціології

Соціологія значною мірою залежить від суспільствава, від того, що в ньому відбувається, тому суч соціологічне знання виконує важливі ф-ції, які допамагают пізнавати сус-во та удосконалювати його. Можна відокремити 3 осн. ф-ції суч с-гії в Україні: теоретико-пізнавальна, практично-політична та громадянська. Кожна з цих ф-цій має певну специфіку,яка їх конкретизує.Щодо практично-політичної ф-ції,то її реалізація передбачає взаємодію с-гії з органами влади і полягає у сприянні ефективному керівництву соціал. процесами завдяки наданої цим органам соціологічної інформації щодо справжнього становища сус-ва. ППФ реалізується через соціально-інженерну діяльность (соціологіч знання стає перетворювально-практичною діяльністю), важливими елементами якої є соціал проектування (розробка образу майбутнього об*єк) та соціал технології (визначення засобів реалізації образу майбутнього сусп. стану). Сьогодні все більшого пошир набувають можливості технологізування сус-ва та окремої людини.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.)