АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Задачі з юридичної практики

Читайте также:
  1. I. Описание практики.
  2. III. Задачі
  3. III. ЗАДАЧІ
  4. L Перевірка виконання домашньої задачі.
  5. VII. Вирішіть задачі:.
  6. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  7. Аналіз існуючої практики менеджменту.
  8. Б. Задачі для самоконтролю
  9. Б. Задачі для самоконтролю
  10. База практики - Управление Федеральной службы государственной регистрации, кадастра и картографии по Республике Башкортостан
  11. Важливе значення (з політичної, юридичної або іншої точки зору).
  12. Вибір бази практики

1. Ніколаєва звернулась до суду з позовом до Ніколаєва про розірвання шлюбу і розподіл спільного майна. Вивчивши позовні вимоги Ніколаєвої відповідач Ніколаєв подав до суду заяву, в якій просив додатково зарахувати в склад майна, що підлягає розподілу, ряд речей на суму 489 грн., які позивачкою не були вказані в позовній заяві. Не бажаючи відкладати розгляд справи для перевірки обґрунтованості заяви, суд виніс ухвалу про залишення заяви Ніколаєва без розгляду. Тією ж ухвалою був залишений без розгляду позов Ніколаєвої в частині розподілу грошового внеску подружжя із посиланням на те, що в справі відсутні копія розрахункового рахунку.

В якому порядку вирішуються клопотання сторін? Які помилки були допущені судом при підготовці справи до розгляду?

2. Іванова звернулась до суду з позовом до Іванова про стягнення аліментів на себе і на утримання дитини за наступними обставинами:

У листопаді 2007 р. вона вийшла заміж за Іванова, свій шлюб вони зареєстрували в РАЦС. Однак через декілька місяців подружнього життя, внаслідок недостойного поводження чоловіка вона була вимушена залишити його. 20 серпня 2008 р. народився син Микола, у зв’язку з чим вона знаходиться у відпустці за вагітністю і пологами. Заробітну плату вона в теперішній час не отримує, інших доходів не має, є матеріальні ускладнення, відповідач добровільно матеріальної допомоги не надає. При розгляді справи судом питання про стягнення аліментів на утримання самої позивачки не обговорювалося і в рішенні було поставлено стягнути аліменти з Іванова на утримання сина Миколи.

Яка помилка суду? Як вона може бути виправлена?

3. Домовласник Карпов звернувся з позовом про виселення зі свого будинку наймача Дубнікова з того приводу, що наймач не виконує умов договору і не сплачує за житло. Суд неодноразово відкладав розгляд справи за таких підстав: перший раз - у зв´язку з неврученням відповідачеві судової повістки, другий - через неявку відповідача, якого було своєчасно повідомлено, третій - внаслідок письмової заяви відповідача про хворобу, четвертий - у зв’язку із задоволенням клопотання відповідача про відвід судді, п´тий - у зв´язку із прийняттям зустрічного позову відповідача про стягнення з позивача коштів, які було використано на капітальний ремонт будинку.

Чи в усіх випадках було достатньо підстав для відкладення розгляду справи?

4. У справі, яку було порушено за позовом Водолазова на Федоренко про визнання недійсним договору купівлі-продажу житлового будинку, у судовому засіданні представник позивача - адвокат Юр´єв - подав клопотання про зупинення провадження у справі у зв´язку зі смертю позивача.

Яке рішення має прийняти суд?

5. У судове засідання за позовом Зайцевої на Зайцева про стягнення аліментів на утримання дитини батько відповідача подав свідоцтво про смерть Зайцева і попросив закрити провадження у справі.

Чи є підстави для задоволення цього клопотання? Як повинен діяти суд, якщо у справі крім вимоги про стягнення аліментів Зайцева просила стягнути також заборгованість по аліментах з відповідача за останні два роки?

6. Кандак Я.Д. подав позов у суд до шиферного заводу про відшкодування збитків у сумі щомісячних платежів у зв’язку з каліцтвом, яке йому було заподіяно з вини відповідача. На засіданні суду представник відповідача був відсутній, але його участь у розгляді справи була необхідна, а тому слухання справи суд відклав, надіславши повістку, яка і була вручена директору заводу.

У призначений строк представник відповідача на засідання суду знову не прибув, тому за ухвалою судді провадження у справі було зупинено.

Чи правильні такі дії суду?

7. У судовому засіданні у справі Деркача до Пилипенка про визнання права власності на частину будинку відповідач позов визнав і виявив бажання укласти мирову угоду. Суд відмовився її затвердити, посилаючись на те, що позов є надуманий для прикриття спекуляції будинком, і залишив позов без розгляду.

Чи законна така ухвала суду?

8. Внаслідок наїзду автомашини, яка належала автопідприємству, Карпенку заподіяно каліцтво, а також майнова шкода. Карпенко звернувся до суду з позовом про відшкодування втрат від ушкодження пальта, костюма і взуття. Суд, розглянувши у засіданні всі вимоги, постановив рішення, але в резолютивній частині його вказав про відшкодування збитків, заподіяних позивачеві у зв´язку із втратою працездатності і внаслідок зіпсування пальта і взуття, а про інші вимоги нічого не вказав.

Які помилки допустив суд у судовому рішенні і як їх можна виправити?

9. З платформи навантаженого лісоматеріалами поїзду, що рухався, злетіла соснова колода і нанесла пошкодження автомашині громадянина Макаренка, яка стояла недалеко від насипу, та йому самому. Макаренко заявив до бригади поїзда позов до суду про відшкодування нанесених збитків (вартості ремонту автомашини), про стягнення періодичних платежів щомісяця та одноразово (затрати на лікування в санаторії).

Бригадир поїзду заявив клопотання про призначення у справі технічної та медичної експертизи. Суд відхилив її як безпідставну. Справа була призначена до слухання. При розгляді справи суддя оголосив перерву на 3 години для поїздки позивача за додатковими доказами. На зауваження бригадира поїзду, що це суперечить закону, головуючий видалив його із залу судового засідання за непідкорення суду. Після перерви справу було розглянуто по суті. Позов було задоволено.

Чи був дотриманий судом процесуальний порядок розгляду справи?

 

Методичні рекомендації до написання курсових робіт

 

Виконання курсової роботи з навчальної дисципліни “Цивільний процес” є обов’язковим компонентом навчального процесу та формою контролю знань і вмінь студентів заочної форми навчання.

Курсова робота – це самостійна письмова студентська робота дослідницького характеру. Виконуючи курсову роботу, студент досліджує визначену проблему, вивчає нормативні документи, реалізує навички аналізувати наукову та навчальну літературу, критично її оцінювати, висловлювати і аргументувати власні думки, робити виважені висновки.

Варіант курсової роботи студент визначає з переліку, що доданий нижче. Тема має бути зареєстрована на кафедрі та не повторювати теми інших студентів. Виконання курсової роботи без попередньої реєстрації теми на кафедрі не допускається. Студент має право з дозволу завідувача кафедри обрати іншу тему, яка його зацікавила, за умови, що така тема не виходить за межі навчальної програми з дисципліни “Цивільнийпроцес”. Самовільна зміна теми курсової роботи після її затвердження без дозволу наукового керівника та завідувача кафедри не дозволяється.

Науковий керівник надає допомогу у розробці плану курсової роботи, доборі літератури, здійснює консультування з питань змісту курсової роботи, надає відзив на здійснену роботу.

Курсова робота виконується машинописним способом. Обсяг роботи – у межах 30-35 сторінок друкованого тексту на стандартних аркушах паперу формату А4, які скріплюються між собою по лівому широкому краю поля. Усі сторінки необхідно пронумерувати. На останній сторінці слід поставити дату виконання курсової роботи і особистий підпис виконавця. Робота виконується акуратно. Обкладинка роботи оформлюється стандартно. Копії чи проекти процесуальних документів мають бути розміщені після висновків (у “Додатках”).

Структура курсової роботи повинна мати такі елементи: вступ, основну частину, висновки, додатки, список використаних джерел та літератури. Тексту має передувати зміст.

Вступна частина курсової роботи повинна відображати сутність і стан дослідженості наукової проблеми (теми) та її значущість, підстави та вихідні дані для розробки теми, обгрунтування необхідності проведення дослідження.

Виконання курсової роботи передбачає дотримання вимог, якими є:

· визначення актуальності теми;

· чітка характеристика предмета, мети і завдань, методів дослідження;

· аналіз відповідних нормативних джерел, матеріалів юридичної практики, монографічних і періодичних видань з теми;

· узагальнення та обгрунтування результатів дослідження, наявність висновків до кожного розділу та роботи в цілому.

Актуальність – обов’язкова вимога до курсової роботи. Висвітлення і обгрунтування актуальності теми курсової роботи повинно бути достатньо стислимі вбирати такі характеристики: сутність проблеми дослідження; соціальну значущість проблеми дослідження; значення для подальшого розвитку юридичної науки і практики; доцільність роботи, її новизну. Обгрунтовуючи актуальність теми, слід визначити стан її наукової розробки, для чого складається стислий огляд наукової літератури. Висвітлення актуальності не повинно бути багатослівним. Досить кількома реченнями висловити головне – сутність проблеми або наукового завдання.

Обов’язковими кваліфікаційними ознаками курсової роботи є формулювання об’єкта і предмета дослідження.

Об’єкт дослідження це частина об’єктивної реальності, процес або явище, які породжують проблемну ситуацію і визначені (обрані) для вивчення. Визначаючи об’єкт, треба знати відповідь на запитання: що розглядається?

Предмет дослідження вужчий, ніж об’єкт, він міститься у межах об’єкта. Іншими словами, об’єктом виступає те, що досліджується, а предметом – те, що в цьому об’єкті має наукове пояснення.

З об’єктом і предметом дослідження пов’язана його мета, яку формулюють конкретно, точно висловлюючи те основне, що прагне здійснити дослідник. Метою дослідження зумовлюється його кінцевий результат, який передбачає вирішення проблемної ситуації.

Сформульована мета конкретизується у завданнях дослідження, які повинні включати вирішення теоретичних питань, що входять до загальної проблеми (об’єкта) дослідження (наприклад, виявлення сутності понять, явищ, процесів); виявлення особливостей даної проблеми; розробка та обгрунтування пропозицій щодо використання результатів дослідження у практичній діяльності, навчально-методичному процесі, наукових дослідженнях.

Отже, тема, об’єкт і предмет, мета і завдання дослідження перебувають у нерозривному зв’язку. Важливо зазначити, що завдання дослідження не повинні бути глобальними. Вони покликані “працювати” на мету дослідження. Не слід також захоплюватися їх кількістю, це призводить до громіздкості роботи й неповного їх вирішення.

Завдання дослідження складається як перелік дій: “вивчити…”, “проаналізувати…”, “встановити…” та ін. Формулювати завдання слід якомога ретельніше, оскільки опис їх вирішення становитиме зміст розділів курсової роботи. Це важливо і тому, що назви розділів роботи мають відповідати конкретним завданням, а в подальшому і результатам дослідження.

Далі подають перелік використаних методів дослідження для досягнення поставленої мети. Перераховувати їх треба не відірвано від змісту роботи, а коротко та змістовно визначати їх застосування.

У вступній частині слід також стисло охарактеризувати структуру курсової роботи.

Основна частина курсової роботи – це головний її підрозділ, який розкриває основний зміст дослідження. Матеріал має містити також дискусійні питання, пов’язані з переглядом усталених поглядів та уявлень, оригінальні погляди автора на вирішення проблеми.

Основна частина курсової роботи складається з розділів та підрозділів. Кожний розділ починають з нової сторінки. У кінці кожного розділу формулюють висновки із стислим викладенням наведених у розділі наукових і практичних результатів.

У висновках курсової роботи викладають найбільш важливі наукові та прикладні результати дослідження. Формулюють також рекомендації щодо наукового та практичного використання здобутих результатів. Висновки мають форму синтезу накопиченої в основній частині наукової інформації. Висновки мають містити те нове, суттєве, що становить підсумкові результати дослідження.

Наприкінці курсової роботи слід подати список використаної літератури, оформлений відповідно до вимог.

Курсова робота оцінюється за її змістом, ступенем самостійності, обґрунтованістю основних положень, висновками. Обов’язковим елементом виконання курсової роботи є складання відповідних процесуальних документів, використання матеріалів з юридичної практики.

Якщо робота повертається на доопрацювання, студент повинен виконати її повторно повністю або зазначену частину, враховуючи при цьому вказані недоліки. Студенти, які порушили умови виконання курсової роботи, до захисту курсової роботи не допускаються.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)