АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

ТЕМА № 9. ПЛОМБУВАННЯ ВАГОНІВ І КОНТЕЙНЕРІВ

Читайте также:
  1. Відчеплення і причеплення вагонів до поїздів на приймально-відправних коліях поїзним локомотивом
  2. Закріплення вагонів
  3. Маркування контейнерів
  4. Перевірка вагонів
  5. Пломбування кореневих каналів за допомогою латеральної конденсації
  6. ПОРЯДОК ПОСТАНОВКИ У ПОЇЗДИ ВАГОНІВ З ВАНТАЖАМИ, ЩО ВИМАГАЮТЬ ОСОБЛИВОЇ ОБЕРЕЖНОСТІ, ТА СПЕЦІАЛЬНОГО РУХОМОГО СКЛАДУ
  7. ТЕМА № 3. ОСНОВНІ ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ВАНТАЖНИХ ВАГОНІВ. ВИБІР ТИПУ ВАГОНІВ ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПЕВНИХ ВИДІВ ВАНТАЖІВ
  8. ТЕМА № 8. АНАЛІЗ КЛАСИФІКАТОРА ТИПІВ КОНТЕЙНЕРІВ ДЕРЖАВНОЇ МИТНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

 

Правила пломбування вагонів і контейнерів затверджено Наказом Міністерства транспорту України від 20 серпня 2001 р. № 542.

Вагони і контейнери пломбуються запірно-пломбувальними пристроями (пломба в єдиній конструкції з пристроєм для блокування), призначеними для одночасного запирання і пломбування вагонів та контейнерів або свинцевими пломбами. Технічні вимоги до конструкції та виготовлення запірно-пломбувальних пристроїв, пломб і закруток погоджуються з Укрзалізницею.

Запірно-пломбувальні пристрої (далі – ЗПП) належать до групи охоронних технічних засобів одноразового використання. Повторне використання можливо лише тоді, коли це передбачено їх конструкцією.

ЗПП, пристрої для їх зняття, пломби, лещата для пломбування та дріт надаються залізницею відправникам (експедиторам) за плату.

Накладені на вагони і контейнери ЗПП і пломби за своєю конструкцією мають унеможливлювати зняття їх з вагона (контейнера) без порушення цілості. Запірні пристрої вагонів і контейнерів для накладення ЗПП і пломб мають бути справними.

Завантажені криті вагони, ізотермічні вагони, хопери-зерновози, цистерни і контейнери пломбуються так:

1. ЗПП (пломбами) залізниці, коли вантаж завантажено залізницею;

2. ЗПП (пломбами) відправника, коли вантаж завантажено відправником.

3. Без ЗПП (пломб), але з обов’язковим накладанням закруток, допускається перевезення вантажів, зазначених у Правилах перевезень вантажів.

Порядок пломбування вантажів, що експортуються, визначено відповідними міжнародними угодами про залізничні перевезення.

Вантажі громадян під час перевезення в контейнерах пломбуються ЗПП (пломбами) залізниці або експедитора.

У портах перевалки пломбування вагонів (контейнерів) з вантажами, що перевозяться не в прямому міжнародному сполученні, та зняття ЗПП (пломб) з них здійснюються експедитором або портом.

Якщо вагон (контейнер) пломбується ЗПП (пломбою) залізниці, у Книзі пломбування вагонів і контейнерів (форма ГУ-37) у всіх випадках працівником станції записуються номер вагона (контейнера), номер ЗПП, контрольний знак на пломбі, номер лещат, дата і час пломбування.

У разі контрольної перевірки вантажу на станції відправлення згідно зі ст. 24 Статуту залізниць повторне пломбування вагона (контейнера) здійснює представник відправника, який присутній при перевірці.

За результатами перевірки складається акт загальної форми за участю представника відправника.

Повторне накладення ЗПП (пломб) на вагони, контейнери, автомобілі, трактори та іншу автотракторну техніку після проведення митного, санітарного або іншого виду контролю здійснюється залізницею за рахунок відправника (отримувача).

Одночасно з пломбуванням залізницею митні або інші контрольні органи можуть накладати свої ЗПП (пломби).

Зняття ЗПП (пломб) провадиться у присутності тих контрольних органів, які накладали ці ЗПП (пломби).

Відомості про зняті й накладені нові ЗПП (пломби) заносяться до акта розкриття (Додаток 4 до “Правил составления актов”, затверджених Міністерством шляхів сполучення СРСР 21.09.65).

У перевізних документах під найменуванням вантажу зазначається належність ЗПП (відправнику чи залізниці), а також їх номери (контрольні знаки).

У разі перевезення вантажів зі свинцевими пломбами в перевізних документах під найменуванням вантажу проставляється відмітка про належність пломб і їх кількість. Усі пломби на вагоні (контейнері) повинні мати однакові контрольні знаки.

У разі оформлення комерційних актів на не схоронні перевезення ЗПП (пломби), до яких кріпиться бирка із зазначенням номера вагона (контейнера), зберігаються разом з першим примірником комерційного акта.

ЗПП і пломби накладаються:

· на критий вагон (універсальний) – на накладках дверей з кожного боку по одному ЗПП або одній пломбі;

· на критий вагон для перевезення легкових автомобілів – по одному (одній) з двох боків вагона на запірних пристроях торцевих дверей;

· на рефрижераторний автономний та переобладнаний у критий (тип 918) вагони, виготовлені заводом “Дессау”, – по одному (одній) з кожного боку вагона на пристроях для накладення ЗПП у нижній частині дверей. На запірний важіль і натискну плиту механізму розкривання дверей накладається закрутка;

· на рефрижераторний вагон Брянського машинобудівного заводу – по одному (одній) з кожного боку вагона на дверях, обладнаних нижніми вушками для пломбування;

· на цистерну – по одному (одній) на кришці верхнього завантажувального люка, крім випадків, коли особливий порядок пломбування передбачено правилами перевезення окремих видів вантажів;

· на вагон-хопер для зерна – сім: три – на штурвали і по одному (одній) – на кришці кожного завантажувального люка;

· на вагон-хопер для цементу (цементовоз) – шість: два (дві) – на штурвали розвантажувальних люків і по одному (одній) – на кришці кожного завантажувального люка;

· на контейнери всіх типів – по одному (одній) на рукоятку, розташовану зліва на правій половині дверей.

Якщо вагон у верхній частині дверей обладнано додатковими пристроями для пломбування, ЗПП накладаються лише на основні пристрої для пломбування, а на додаткові встановлюється закрутка; якщо такий вагон пломбується свинцевими пломбами, то вони накладаються на додаткові пристрої.

ЗПП, накладені на вагони і контейнери, повинні мати такі знаки:

· скорочене найменування залізниці відправлення (не більше 4 знаків);

· товарний знак Укрзалізниці;

· товарний знак підприємства–виробника ЗПП;

· найменування ЗПП;

· остання цифра року виготовлення ЗПП;

· семизначний контрольний знак.

Виготовлення і застосування ЗПП з однаковими контрольними знаками забороняється.

На ЗПП додатково можуть наноситися скорочені найменування станції відправлення та відправника.

Пломби, накладені на вагон (контейнер), повинні мати такі знаки:

1) у разі пломбування пломбами відправника:

· повне або скорочене найменування відправника (не більше 13 знаків);

· повне або скорочене найменування станції (не більше 13 знаків);

· скорочене найменування залізниці (не більше 4 знаків).

Відправник може передбачати нанесення на пломбах контрольних знаків, тоді скорочене найменування відправника повинно складатися не більше ніж із 8 знаків;

2) у разі пломбування пломбами станції:

· повне або скорочене найменування станції (не більше 13 знаків);

· скорочене найменування залізниці (не більше 4 знаків);

· номер лещат;

· контрольний знак, який складається з однієї літери і трьох цифр.

Зміна контрольних знаків пломб проводиться у послідовному порядку: літер – А, В, Е, И, К, Н, О, Р, С, Т і цифр – від 001 до 999.

Контрольні знаки змінюються після пломбування кожного вагона (контейнера).

Забороняється застосування ЗПП і пломб з нечіткими відбитками знаків на них, з неповними знаками і неправильно накладеними знаками.

Порядок зберігання і використання ЗПП, пристроїв для їх зняття, пломб і лещат для пломбування встановлюється: на станціях – начальником станції, у відправника або експедитора – керівником підприємства (організації).

Зразки пломб і приклади пломбування вагонів і контейнерів наведені на рис. 9.1.

 

 

 

 

 

Рис. 9.1. Зразки пломб і приклади пломбування вагонів і контейнерів

Завдання

Ознайомитися з типами пломб, запірно-пломбувальних пристроїв (ЗПП) і правилами їх накладання на вагони й контейнери. Визначити дані, що наносяться на пломбу та ЗПП.

Методика виконання роботи

1. Ознайомитися з типами пломб, запірно-пломбувальних пристроїв (ЗПП) і правилами їх накладання на вагони та контейнери.

2. За варіантом завдання визначити кількість пломб (ЗПП), які необхідно накласти на вагон.

3. Розробити знаки на ЗПП і пломбах у разі пломбування пломбами станції та пломбами вантажовідправника.

4. Зробити висновок. Роботу оформити на аркушах формату А4.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)