АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Етика особи в організаціях

Читайте также:
  1. II. Книги, монографии, учебные пособия, авторефераты
  2. II. Монографии, учебники, учебные пособия
  3. II. Монографии, учебники, учебные пособия, лекции
  4. III. КИНЕТИКА ХИМИЧЕСКИХ ПРОЦЕССОВ
  5. IV Перечень лабораторных работ, наглядных пособий и средств ТСО.
  6. Адміністративний менеджмент в бізнес-організаціях (business administration), некомерційних та громадських організаціях (public administration).
  7. Акмеизм как литературная школа. Основные этапы. Эстетика, философские источники. Манифесты.
  8. Акушерское пособие складывается из четырех моментов.
  9. Аннотация на учебное пособие «Экологический менеджмент»
  10. Античная эстетика (VI в. до н.э. – VI в. н.э.)
  11. Арифметика алгебры
  12. Арифметика рядов Фибоначчи

Етика - це особисті переконання про те, правильні чи неправильні поведінка, дії або рішення. Зверніть увагу, що етична поведінка залежить від особи. Наприклад, одна людина, яка знайшла 20 дол. на дорозі, переконана, що цілком правильно заховати їх у кишеню, тоді як інша вважає за свій обов'язок повернути їх власникові. Етичну поведінку завжди цінують, вона, здебільшого, узгоджується з загальноприйнятими соціальними нормами. Неетична поведінка - це поведінка, яка суперечить загальноприйнятим соціальним нормам.

Етика менеджера. Етика менеджера є стандартом поведінки, яка спрямовує окремих менеджерів у їхній роботі. Одна з важливих складових етики менеджера - трактування працівників організацією. Ця ділянка охоплює приймання на роботу і звільнення, зарплатню та умови праці, право працівника на усамітнення і повагу. На жаль, права на конфіденційність працівника в організації часто порушують. Наприклад, одне з останніх досліджень майже тисячі фірм виявило, що на 15,7% цих фірм робітників під час роботи знімали на камеру, 14,9% фірм зберігали і час від часу переглядали електронну пошту своїх працівників, 10,4% записували на плівку та прослуховували телефонні розмови.

Багато етичних проблем також виникає з того, як працівники ставляться до своєї організації, особливо щодо конфліктів інтересів, секретності, чесності та конфіденційності. Конфлікт інтересів виникає тоді, коли ухвалюють рішення потенційно на користь певної людини і на можливу шкоду для організації. Наприклад, покупця у J.C.Penney змушують зробити деяким постачальникам великі замовлення в обмін на фінансовий хабар малим компаніям, якими він володіє.

Етику менеджера потрібно інтерпретувати з погляду політики їхньої організації. Наприклад, у деяких організаціях є практика, що люди дозволяють собі порушувати правила і звертають мало уваги на етику поведінки. Однак є й такі, де правила поведінки і культура організації передбачають жорстке дотримання етичних норм. Якщо керівництво ніколи не піддає сумніву свою власну етичну поведінку, і якщо ніхто не наважується критикувати його дії, то ймовірність загострення етичних проблем у цій організації значно зростає.

Етика менеджера має принципове значення у стосунках між фірмами, а також між їхніми працівниками та іншими економічними суб'єктами, до яких належать споживачі, конкуренти, акціонери, постачальники, дилери і профспілки. Ці економічні зв'язки, що теж можуть бути предметом етичних суперечностей, включають рекламу та просування на ринку, розголошення фінансового стану, замовлення та купівлю, відвантаження, угоди та домовленості й інші ділові стосунки.

Керування етичною поведінкою. З огляду на останній спалах етичних скандалів та занепокоєння корпорацій з приводу неетичної поведінки своїх працівників, багато організацій змінило ставлення до цієї проблеми. Це ставлення передбачає багато форм, однак будь-яка спроба поліпшити ситуацію повинна починатися з найвищої ланки менеджменту, бо саме від неї залежать, наприклад, базові основи культури організації та взірець прийнятної поведінки для інших працівників. Деякі організації пропонують заняття для персоналу, де навчають, як вирішувати етичні проблеми. Зокрема, у компанії Boeing такі заняття для працівників проводять лінійні менеджери, компанія також має комітет з етики, який безпосередньо підпорядкований раді директорів. На заняттях обговорюють проблеми етики поведінки, з якими стикаються під час роботи працівники, а також можливі варіанти їхнього вирішення. Chemical Bank, Xerox, McDonnel Douglas теж організували подібні заняття для своїх менеджерів.

Крім того, організації планують довготривалі постійні заходи у цьому напрямі. Деякі з них, наприклад, General Mills та Johnson & Johnson, розробили інструкції, у яких передбачено, як працівники повинні ставитися до постачальників, споживачів та партнерів. Інші, такі як Whirlpool та Hewlett-Packard, розробили офіційні кодекси етики — письмові зведення цінностей та етичних норм, якими керується фірма. Кілька років тому NYNEX виграла премію Центру етики бізнесу у коледжі Бентлі за кодекс з етики та вміле керування людьми й ресурсами. Нижче наведено кодекс етики компанії Lockheed Martin.

Шановні колеги!

Lockheed Martin дотримується найвищих стандартів етичної поведінки у кожній справі спільно з усіма партнерами — працівниками, споживачами, громадськістю, постачальниками та акціонерами.

Як новий член родини Lockheed Martin, ви незабаром отримаєте примірник книги "Дотримання норм. Кодекс етики та ведення бізнесу Lockheed Martin". Кодекс також можна прочитати на web-сторінці в Інтернеті: http://www.lmco.com.

Для того, щоб стати провідною світовою компанією XXI ст., Lockheed Martin повинна дотримуватися високих норм етики бізнесу у США та інших країнах, у яких веде бізнес. У діяльності ми керуємося такими етичними принципами і цінностями.

Чесність: бути правдивими у всіх наших зусиллях; бути чесними і відвертими один з одним, а також нашими клієнтами, громадськістю, постачальниками та акціонерами.

Цілеспрямованість: казати те, що думаємо: виконувати те, що обіцяємо: відстоювати те, що вважаємо правильним.

Повага: ставитися один до одного з гідністю і справедливістю, цінуючи розмаїття персоналу та унікальність кожного працівника.

Довіра: формувати довірливі стосунки через роботу у командах та відкрите спілкування.

Відповідальність: не боятись обговорювати і звітувати про проблеми на робочих місцях, порушення законів, нормативних актів та політики компанії, у разі сумніву радитися з іншими.

Громадянський обов'язок: дотримуватися усіх законів США, а також тих держав, де є наш бізнес; робити все від нас залежне для поліпшення суспільства, в якому ми живемо.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)