АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Стадія 5. Фракційна перегонка реакційної маси

Читайте также:
  1. V. Інформаційна стадія.
  2. Г) що складові продукції повинні мати найкоротші маршрути на всіх стадіях і операціях виробничого процесу без зустрічних переміщень.
  3. Молекулярная перегонка.
  4. Непрерывная перегонка.
  5. Підготовча стадія
  6. Післяконфліктна стадія.
  7. Процесуальне становище прокурора при розгляді господарських спорів на різних стадіях господарського судочинства
  8. Стадія 3. Розробка сестринських втручань
  9. Стадія – уведення системи в дію.

Стадія 1 Естерифікація

η= 0,92

Хімізм процесу:

Основна реакція:

(1)

Побічні реакції:

(2)

У реакцію (1) вступає 92 %, а у реакцію (2) 5 % гептинової кислоти;

Опис процесу:

В апарат з мішалкою, оболонкою та зворотним холодильником-конденсатором завантажують 350 кг 2-гептинової кислоти, 1050 кг метанолу та 50 кг конц. сульфатної кислоти. Нагрівають до кипіння метанолу, перемішують протягом 6 год.

 

Стадія 2. Відгон метанолу

η= 0,99

 

Опис процесу:

Зворотний холодильник-конденсатор перемикають на відгон і, нагріваючи реакційну масу глухою парою, відганяють надлишок метанолу. У ході процесу разом з метанолом відганяється 1 % цільового продукту.

Після припинення утворення конденсату метанолу, пуском холодної води в оболонку апарату, реакційну масу охолоджують до 18-20 оС.

 

Стадія 3. Промивання естеру розчином соди (Na2CO3)

η= 0,98

 

Хімізм процесу:

Основні реакції:

 

(3)

(4)

Органічна фаза, після промивання, містить 2 % води з усіма розчинними в ній речовинами.

 

Опис процесу:

До кубового залишку додають 1000 кг 5 %-ного розчину соди (Na2CO3). Емульсію перемішують 20 хв. і дають їй розшаруватися 1 год. Нижній водний шар відділяють, а органічний (естер) промивають водою.

 

Стадія 4. Промивання естеру водою

η= 0,99

Для промивання беруть 300 кг води. Умовно приймаємо, що всі розчинні у воді речовини і 1 % естеру переходять у водну фазу, а в органічній залишається 2 % води.

 

Опис процесу:

До залишку додають 300 кг знесоленої води і емульсію перемішують 20 хв. Після розшарування, протягом 1 год., нижній водний шар відділяють, а органічний передають у випарний апарат, де фракціонують у вакуумі.

 

 

Стадія 5. Фракційна перегонка реакційної маси

η= 0,91

 

Опис процесу:

Реакційну масу переганяють при залишковому тиску 18 мм рт.ст. У процесі перегонки відбирають легкокиплячу фракцію з температурою кипіння до 110оС. Вона складається з води і метилового естеру 2-гептинової кислоти. Цільовий продукт відбирають при 110-111 оС. Він є 99,9 %-ним метиловим естером 2-гептинової кислоти, що містить 0,1 % води.

 

Література:

А.М.Беркенгейм. Практикум по синтетическим лекарственным и душистым веществам и фотореактивам. – Гос.НТИ Хим. Литературы, М-Л., 1942, С. 160-161.

Moureu, Bull. Soc. Chim. (3)1,29, 655, 1903. C. 1905, 1, 789.

Наметкин, Исагулянц, Елисеева Сборник трудов Главпарфюмерпрома С. 281. Брюсова, Кузнецова, ibid, c.291.

 


Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)