АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

ІУ. МОДУЛЬНА ТА СЕМЕСТРОВА АТЕСТАЦІЯ

Читайте также:
  1. Атестація вчителів, її вплив на підвищення майстерності педагогів.
  2. МОДУЛЬНА ОЦІНКА ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ
  3. МОДУЛЬНА ПРОГРАМА
  4. Модульна система оцінювання ВКР

 

4.1. Планування модульної атестації здійснюється у «Регламенті модульно-рейтингової системи контролю і оцінювання з навчальної дисципліни», який розробляється провідним викладачем навчальної дисципліни, на початку семестру доводиться до відома студентів і протягом періоду викладання дисципліни не змінюється. Студенти постійно інформуються про отримані за поточну роботу рейтингові бали.

4.2. Рейтингові бали, призначені для модульної атестації розподіляються у межах кожного залікового кредиту на заходи поточного контролю і підсумковий модульний контроль. До підсумкового модульного контролю студент як правило допускається за умови виконання усіх видів запланованої навчальної роботи. Можливість повторного складання підсумкового модульного контролю з метою ліквідації незадовільної оцінки, умови допуску до нього та терміни проведення визначаються у Регламенті. Ліквідація заборгованостей по поточним контрольним заходам може здійснюватись протягом усього періоду вивчення дисципліни у семестрі. Перескладання заходу підсумкового модульного контролю з метою підвищення позитивної оцінки не здійснюється.

4.3. При розподіленні рейтингових балів за видами навчальної роботи від 10 до 30 відсотків рейтингових балів, що відводяться на модульну атестацію, призначаються за відвідування студентом запланованих аудиторіях занять.

4.4. Відсутність студента на контрольній роботі, лабораторному чи практичному занятті, підсумковому модульному контролі оцінюється в «0» балів. За наявності поважної причини відсутності студента, визначених деканатом, викладач визначає форму проходження додаткового контролю або відпрацювання навчального матеріалу.

4.5. При викладанні модуля протягом декількох модульно-атестаційних циклів проведення модульної атестації в атестаційний тиждень не є обов'язковим, але при викладанні дисципліни протягом усього семестру повинно бути не менше двох модульних атестацій.

4.6. Семестрова атестація з дисципліни може здійснюватися за двома схемами:

а) За модульною атестацією без проведення екзаменаційної сесії; б) За модульною атестацією та заходом додаткового семестрового контролю (ДСК). Перелік таких навчальних дисциплін окремо позначається у робочих навчальних планах на підставі наказу по університету за поданням кафедри викладання дисципліни і відповідної науково-методичної комісії факультету. Для дисциплін, що викладаються протягом декількох семестрів, зазначається, у якому семестрі проводиться захід ДСК.

4.7. При викладанні дисципліни протягом декількох семестрів семестрова атестація може здійснюватися не у кожному семестрі. У такому випадку семестрова атестація з дисципліни у наступному семестрі проводиться за шкалою оцінювання, що включає кредити семестрів, що завершувались без атестації.

4.8. При здійсненні семестрової атестації за наслідками модульної атестації повинні виконуватись такі положення:

a) студент, який протягом навчального періоду виконав всі заплановані види навчальної роботи та за наслідками модульних атестацій набрав необхідну, яка відповідає позитивній оцінці, кількість рейтингових балів (не менше 50% від визначених шкалою оцінювання), отримує семестрову оцінку у відповідності до набраних рейтингових балів. Складання заходу підсумкового семестрового контролю з метою підвищення позитивної оцінки не здійснюється;

б) студент, який протягом поточної роботи не набрав кількість рейтингових балів, що відповідає позитивній оцінці, але не менше 35% від шкали оцінювання, зобов'язаний складати захід підсумкового семестрового контролю. У такому випадку незалежно від того, в якому модульному циклі завершується викладання навчальної дисципліни, складання заходу підсумкового семестрового контролю здійснюється після завершення останнього модульно-атестаційного циклу у семестрі або екзаменаційної сесії, якщо вона передбачена, за додатковою відомістю семестрової атестації (першою незадовільною оцінкою вважається та, що отримана за наслідками модульних атестацій, яка виставляється в основну відомість семестрової атестації). Студент має право на два складання ДСК: викладачу та комісії. Замість складання комісії студент може вибрати повторне вивчення дисципліни в наступному навчальному періоді (див. п. 4.8). У разі незадовільного складання підсумкового семестрового контролю комісії студент отримує оцінку «неприйнятно» («Р» за шкалою ECTS) і йому призначається повторне вивчення дисципліни;

в) при успішному складанні заходу підсумкового семестрового контролю використовується оцінка «достатньо», яка засвідчує виконання студентом мінімальних вимог без урахування накопичених балів. У документи про освіту та академічну документацію для мобільності студентів негативні оцінки не заносяться, оцінка «достатньо» замінюється на оцінку «достатньо» («Е» за шкалою ECTS) із визначенням рейтингового балу КО = 0,5 Я,

г) студент, який за наслідками модульних атестацій набрав кількість рейтингових балів менше 35% від шкали оцінювання, не допускається до підсумкового семестрового контролю і отримує оцінку «неприйнятно» (за шкалою ECTS). Йому призначається повторне навчання з дисципліни; е) повторне вивчення дисциплін планується за рахунок власного часу студента і не фінансується з бюджетних коштів. При повторному вивчені відповідний навчальний компонент відноситься до індивідуального навчального плану наступного навчального періоду. Повторне вивчення вибіркової дисципліни може бути замінено вивченням іншої вибіркової дисципліни відповідного циклу та обсягу. У разі неуспішного повторного вивчення дисципліни студент відраховується з університету.

4.9. При здійсненні семестрової атестації на підставі модульних атестацій з обов'язковим заходом ДСК:

a) рейтингові бали шкали оцінювання з навчальної дисципліни розподіляються між модульними атестаціями і ДСК відповідно 60% і 40%. Захід ДСК проводиться в період екзаменаційної сесії;

б) при отриманні студентом рейтингового балу за наслідками модульних атестацій менше 20% від призначених на них, він не допускається до заходу ДСК і йому призначається повторне вивчення дисципліни;

в) при отриманні за наслідками модульних атестацій та складання ДСК загального рейтингового балу, що відповідає незадовільній оцінці (не менше 35% від загальної шкали оцінювання з дисципліни), студентові надається право на дворазове складання (викладачеві та комісії) заходу підсумкового семестрового контролю (ГІСК), за правилами, що визначені у п. 4.8 в;

г) при повторному складанні ПСК оцінювання здійснюється без урахування рейтингових балів модульних атестацій. Підсумкова семестрова оцінка визначається як зазначено у п.4.8) при отриманні за наслідками модульних атестацій та складання ДСК загального рейтингового балу, що відповідає незадовільній оцінці Р «неприйнятно» (менше 35% від загальної шкали оцінювання з дисципліни), студентові призначається повторне вивчення навчальної дисципліни на умовах, визначених у п. 4.8 в.

4.10 У разі наявності навчальних дисциплін, семестрова атестація з яких здійснюється за обома наведеними схемами (п.п. 4.8 та 4.9), екзаменаційна сесія планується тільки для заходів ДСК і її завершення вважається завершенням навчального семестру.

4.11 Результати модульної та семестрової атестації відображаються у відомості семестрової атестації, яка заповнюється викладачем, відповідальним за курс (лектором). У відомості зазначаються рейтингові бали та семестрова оцінка з дисципліни за національною шкалою та шкалою ЕСТ5. Приклади заповнення основної та додаткової відомостей семестрової атестації.

4.12 У останній атестаційний тиждень викладання дисципліни провідний викладач дисципліни визначає або підсумкову семестрову оцінку, або допуски (не допуски) до ПСК та ДСК. Якщо цей атестаційний тиждень не є останнім у семестрі, то викладач в основній відомості семестрової атестації виставляє позитивні рейтингові бали і має право продовжити роботу з невстигаючими студентами протягом двох тижнів наступного модульного циклу з метою ліквідації ними заборгованостей (відпрацювання практичних, лабораторних робіт, захист індивідуальних завдань). Після цього основна відомість заповнюється остаточно.

4.13 Студенти, які мають в основній відомості семестрової атестації оцінку рівня «Б», а також студенти, яким подовжена екзаменаційна сесія, до додаткової заліково-екзаменаційної відомості не включаються.

4.14 За результатами семестрової атестації студентів з навчальних дисциплін директор інституту приймає рішення щодо подальшої навчальної діяльності студента (переведення на наступний курс, відрахування тощо) відповідно до Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах (Наказ МОН України від 02.06.1993 року №161).

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)