АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Стаття 407. Повноваження суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги

Читайте также:
  1. Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді розглядається не пізніш як через три дні після її надходження до суду апеляційної інстанції.
  2. Висновки і мотиви, з яких скасовані судові рішення, є обов'язковими для суду першої інстанції при новому розгляді.
  3. Відмову у задоволенні скарги.
  4. Вчиняє інші дії, необхідні для підготовки до судового розгляду.
  5. Завдання, зміст та процесуальний порядок підготовки цивільних справ до судового розгляду.
  6. Загальні положення судового розгляду
  7. Загальні положення судового розгляду
  8. Зазначені особи можуть бути допитані під час судового розгляду як свідки проведення відповідної слідчої (розшукової) дії.
  9. Запит стосується кримінального правопорушення, яке є предметом досудового розслідування або судового розгляду в Україні.
  10. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження та проведення слідчих(розшукових) дій під час судового розгляду
  11. Заява підписується особою, яка її подає. До заяви додасться оформлений належним чином документ, що підтверджує повноваження особи, яка її подає, відповідно до вимог цього Кодексу.
  12. Заявляти клопотання про виклик і допит свідків, показання яких можуть мати значення для вирішення питань цього розгляду.

1. За наслідками апеляційного розгляду за скаргою на вирок або ухва­лу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право:

1) залишити вирок або ухвалу без змін;

2) змінити вирок або ухвалу;

3) скасувати вирок повністю чи частково та ухвалити новий вирок;

4) скасувати ухвалу повністю чи частково та ухвалити нову ухвалу;

5) скасувати вирок або ухвалу і закрити кримінальне провадження;

6) скасувати вирок або ухвалу і призначити новий розгляд у суді пер­шої інстанції.

7) За наслідками апеляційного розгляду за скаргою на вирок суду на підставі угоди суд апеляційної інстанції, крім рішень, передбачених пунк­тами 1-5 частини першої цієї статті, має право скасувати вирок і направи­ти кримінальне провадження:

8) до суду першої інстанції для проведення судового провадження у за­гальному порядку, якщо угода була укладена під час судового проваджен­ня;

9) до органу досудового розслідування для здійснення досудового роз­слідування в загальному порядку, якщо угода була укладена під час досу­дового розслідування.

3. За наслідками апеляційного розгляду за скаргою на ухвали слідчого судді суд апеляційної інстанції має право:

1) залишити ухвалу без змін;

2) скасувати ухвалу і постановити нову ухвалу.

1. Перелік доказів, які можуть бути покладені в основу рішення суду апеляційної інстанції, може бути суттєво збільшений у порівнянні з переліком, що був використаний судом першої інстанції. Адже суд апеляційної інстанції грунтує своє рішення не лише на тих доказах, що були досліджені в суді першої інстанції, а й на нових доказах, представлених сторонами, а також на наявних у матеріалах кримінального провадження доказах, що були безпосередньо досліджені судом апеляційної інстанції. Така доказова база, що вивчається судом апеляційної інстанції, значно розширює можливості суду прийняти законне, обгрунтоване та вмотивоване рішення.

2. Відповідно до ч. 1 ст. 418 КПК у випадку, передбаченому п. З ч. 1 комен­тованої статті, суд апеляційної інстанції ухвалює вирок. Будь-яке інше рішення суд апеляційної інстанції приймає у формі ухвали.

3. За наслідками апеляційного розгляду за скаргою на вирок або ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право:

1) залишити вирок або ухвалу без змін, а апеляцію - без задоволення;

2) змінити вирок або ухвалу, а апеляцію задовольнити цілком або частково чи апеляцію залишити без задоволення, якщо апеляційний суд вийшов за межі апеля­ції, але залишив судове рішення без зміни в тій частині, що оспорювалась в апеляції;

3) скасувати вирок повністю чи частково, ухвалити новий вирок, а апеля­цію задовольнити цілком або частково чи апеляцію залишити без задоволення, якщо апеляційний суд вийшов за межі апеляції, але залишив вирок без зміни в тій частині, що оспорювалась в апеляції;

4) скасувати ухвалу повністю чи частково та ухвалити нову ухвалу, а апе­ляцію задовольнити цілком або частково чи апеляцію залишити без задоволен­ня, якщо апеляційний суд вийшов за межі апеляції, але залишив ухвалу без зміни в тій частині, що оспорювалась в апеляції;

5) скасувати вирок або ухвалу і закрити кримінальне провадження, а апе­ляцію задовольнити цілком або частково чи апеляцію залишити без задоволен­ня, якщо апеляційний суд вийшов за межі апеляції;

6) скасувати вирок або ухвалу цілком і призначити новий розгляд у суді першої інстанції, а апеляцію задовольнити цілком або частково чи апеляцію за­лишити без задоволення, якщо апеляційний суд вийшов за межі апеляції;

7) скасувати частково судове рішення і закрити провадження в певній частині, а решту залишити без зміни, змінити, скасувати з направленням про­вадження на новий судовий розгляд у суді першої інстанції, а апеляцію задо­вольнити цілком або частково чи апеляцію залишити без задоволення, якщо апеляційний суд вийшов за межі апеляції.

4. При необхідності погіршення становища засудженого, виправданого або особи, стосовно якої ставилося питання про застосування примусових за­ходів медичного або виховного характеру, апеляційний суд має керуватись по­ложеннями ст. 421 КПК (див. коментар до ст. 421 КПК).

5. Вирок або ухвала суду першої інстанції залишаються без зміни, а апеляції - без задоволення у разі, якщо суд апеляційної інстанції встановить, що доводи апеляцій суперечать доказам, встановленим вироком (ухвалою) і наявним у справі, і новим, які подані учасниками процесу або витребувані самим судом, і не порушують законність і обґрунтованість вироку (ухвали). В ухвалі суду апеляційної інстанції повинні бути наведені підстави залишення доводів апеляцій без задоволення.

6. Якщо засуджений визнаний винним у вчиненні кількох кримінальних правопорушень, кожен з яких кваліфікований за відповідною статтею закону і може бути розглянутий окремо, суд апеляційної інстанції вправі скасувати вирок із направленням провадження на новий судовий розгляд щодо окремих епізодів і залишити вирок в іншій частині без зміни.

9. При недостатньому дослідженні обставин в частині одного або кількох епізодів, що одержали загальну кваліфікацію з іншими епізодами, суд апеляційної інстанції повинен скасувати вирок і повернути провадження на новий судовий розгляд у повному обсязі пред'явленого обвинувачення.

10. Вирок скасовується частково щодо цивільного позову. При цьому провадження в цій частині може бути направлене на новий розгляд у порядку цивільного судочинства.

11. Скасовуючи ухвалу суду першої інстанції про закриття провадження, апеляційний суд не вправі постановити свій вирок.

12. При винесенні рішення з приводу розгляду апеляції, поданої на ви­рок на підставі угоди про примирення або про визнання вини, суд апеляційної інстанції має враховувати положення ст. 394 КПК. За наслідками апеляційного розгляду за скаргою на вирок суду на підставі угод суд апеляційної інстанції має право прийняти рішення, передбачені п.п. 1-5 ч. 1 коментованої статті. Крім того, якщо вирок на підставі угоди скасовується, то кримінальне провадження направляється: 1) якщо угода була укладена під час судового провадження, до суду першої інстанції для проведення судового провадження в порядку, перед­баченому розділом IV КПК; 2) якщо угода була укладена під час досудового розслідування, до органу досудового розслідування для здійснення досудового розслідування в порядку, передбаченому розділом III КПК.

13. За наслідками апеляційного розгляду за скаргою на ухвали слідчого судді суд апеляційної інстанції має право:

1) залишити ухвалу без змін, а апеляцію - без задоволення;

2) скасувати ухвалу і постановити нову ухвалу, а апеляцію задовольнити цілком або частково чи апеляцію залишити без задоволення, якщо апеляційний суд вийшов за межі апеляції, але залишив ухвалу без зміни в тій частині, що оспорювалась в апеляції.

14. Вирок (ухвала) змінюється у випадках, передбачених ст. 408 КПК. Про підстави для скасування або зміни вироку чи ухвали див. коментар ст. 409 КПК.

Стаття408. Зміна вироку або ухвали суду судом апеляційної інстанції

1. Суд апеляційної інстанції змінює вирок у разі:

1) пом'якшення призначеного покарання, якщо визнає, що покаран­ня за своєю суворістю не відповідає тяжкості кримінального правопору­шення та особі обвинуваченого;

2) зміни правової кваліфікації кримінального правопорушення і за­стосування статті (частини статті) закону України про кримінальну відпо­відальність про менш тяжке кримінальне правопорушення;

3) зменшення сум, які підлягають стягненню, або збільшення цих сум, якщо таке збільшення не впливає на обсяг обвинувачення і правову квалі­фікацію кримінального правопорушення;

4) в інших випадках, якщо зміна вироку не погіршує становища об­винуваченого.

2. Суд апеляційної інстанції змінює ухвалу суду про застосування при­мусових заходів медичного або виховного характеру у разі:

1) зміни правової кваліфікації діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність, і застосування статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, яка передбачає відпо­відальність за менш тяжке діяння;


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 | 263 | 264 | 265 | 266 | 267 | 268 | 269 | 270 | 271 | 272 | 273 | 274 | 275 | 276 | 277 | 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 | 295 | 296 | 297 | 298 | 299 | 300 | 301 | 302 | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | 309 | 310 | 311 | 312 | 313 | 314 | 315 | 316 | 317 | 318 | 319 | 320 | 321 | 322 | 323 | 324 | 325 | 326 | 327 | 328 | 329 | 330 | 331 | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 | 346 | 347 | 348 | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 | 371 | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 | 384 | 385 | 386 | 387 | 388 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)