АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Історія створення і організації митних органів незалежної України

Читайте также:
  1. III. ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ТА ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ В ОРГАНАХ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
  2. Авторський міф України Тараса Шевченка (1814-1861)
  3. Академія прокуратури України при Генеральній прокуратурі України (на правах управління).
  4. АКТ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
  5. Аналіз існуючих теоретико-практичних розробок створення інформаційних систем для вирішення обраної проблеми.
  6. Антиконкурентні дії органів влади, місцевого самоврядування, адміністративно - господарського управління і контролю
  7. Антимонопольна політика і антимонопольне регулювання в Україні. Функції Антимонопольного комітету України.
  8. Бальнеологічні курортно- рекреаційні ресурси України.
  9. Банківська система України
  10. Банківська система України. Види банків.
  11. Банківські об'єднання: порядок створення та їх типи
  12. Боротьба у Верховній Раді України

 

Протягом віків митниця була і залишається одним з найсуттєвіших факторів державності і незалежності країни, яскравим свідоцтвом владного і фінансового суверенітету. Робота митних органів суттєво спрощує процедуру міжнародної торгівлі, визначає і захищає соціально-економічну безпеку країни. Митна справа – є обов’язковою, невід’ємною і важливою частиною суверенітету держави.

Після розпаду СРСР на політичній карті світу з’явилася незалежна держава Україна. Серед перших завдань, які повстали перед незалежною Україною були: визначення і встановлення державного кордону, забезпечення його охорони з політичної і економічної сторін, створення правової бази щодо митної справи, а також митних органів України.

Організацію митної служби в незалежній демократичній Українській державі довелося починати буквально з нуля. Так 16 липня 1990року була прийнята декларація «Про державний суверенітет» в якому зазначалося, що Україна самостійно створює банківську, фінансову, податкову системи і формує державний бюджет. [1 Конституція України].

16 квітня 1991 року Верховна Рада України прийняла закон України «Про зовнішньо економічну діяльність», який виданий на підставі положень:

- Конституції України;

- Закону України про економічну самостійність;

- Загальновизнаних міжнародних норм і правил.

Метою цього закону було стимулювання розвитку зовнішньоекономічних зв’язків, запровадити правове регулювання всіх видів зовнішньоекономічної діяльності, закон розкривав значення таких термінів як: експорт, імпорт, товар, ліцензія, квота та види митного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. [3 Закон України від 16.04.91 № 959-ХІІ "Про ЗЕД".]

Постановою Верховної Ради України від 25 червня 1991 року № 1263 – XII був введений в дію закон України «Про митну справу України». Цією постановою було установлено:

1. Митні органи союзу СРСР розташованих на території УРСР переходять у юриздикцію України, а їх майно і інші ресурси переходять у власність України.

2. Кабінету Міністрів України доручалося до 1 липня 1991 року забезпечити виконання зазначених вимог і утворити необхідну кількість митниць і вжити інших заходів, щодо організації митної справи України.

3. До 1 вересня 1991 року подати до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність із законом України «Про митну справу в Україні.»

25 червня 1991 року день створення митних органів України (МОУ).

12 грудня 1991 року Верховною Радою України прийнято постанову «Про введення в дію Митного Кодексу України (МКУ).[1 Постанова ВРУ «Про введення в дію МКУ»]

Метою МКУ було:

- визначити принципи організації Митної справи в Україні;

- мету здійснення митної справи;

- принципи митного регулювання;

- порядок організації і здійснення митного контролю;

- переміщення і пропуску товарів через митний кордон України.

Важливим кроком в історії створення і встановлення органів митного контролю була їх реорганізація, яка відбулася в кінці1996 року, з метою вдосконалення митної справи, посилення митного контролю, зміцнення виконавчої дисципліни посадових осіб МСУ.

29 листопада 1996 року був виданий указ «Про Державну Митну Службу України (ДМСУ),» щодо утворення на базі державного митного комітету України.[6 Закон України від 16.12.93 "Про державну митну службу".]

Цим указом встановлювалося, що ДМСУ є правонаступником ліквідованого Державного Митного Комітету (ДМК) України, стосовно його зобов’язань і призначати голову ДМСУ.

Указом президента від 8 лютого 1997 року затверджено положення про ДМСУ, яке визначало її права і обов’язки.[ 9 Постанова від 05.02.92 ВРУ "Про персональні звання державної митної служби України".]

Головою ДМСУ 12 грудня 1996 року видано указ № 564 «Про створення регіональних митниць, митниць ДМСУ». Виходячи з цього закону було створено 10 регіональних митниць, 45 митниць і 4 митниці з безпосереднім підпорядкуванням ДМСУ. А наказом № 37 «Про створення митних постів ДМСУ» від 29 січня 1997 року створено 198 митних постів, які підпорядковувалися відповідним митницям.

Отже, створення митних органів України їх мета, функціонування та визнання іншими країнами було одним з основних завдань тогочасного уряду.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)